Vše o KOLAGENU

SOLAGENÁRIA - vše o kolagenu

KOLAGEN – faktor pro mladistvou svěžest

Kolagen je velice důležitá součást naší vazivové tkáně, kterou je možné označit za „síť, resp. mřížovou kostru“ těla.

Vazivová tkáň je elastická podpůrná a obalová tkáň mezi všemi tělovými buňkami a orgány. Nachází se rovněž v kostech, cévních stěnách, šlachách, vazech a samozřejmě v naší kůži! Kolageny jsou vlákna zajišťující tvar a pružnost a významně ovlivňují sílu nebo bohužel také ochablost naší vazivové tkáně. Kolageny jsou bílkoviny napínající kůži, které se skládají z mimořádně jemných vláken, která jsou vzájemně propletena jako lana. Tak vytvářejí určitý druh trojrozměrné sítě. Z nich vytvarovaná vazivová tkáň pak utváří klinický vzhled našeho těla.

Zásoby kolagenu se věkem snižují a tvrdnou, ztrácí se tak pružnost. Chybí-li naší vazivové tkáni tato elastická vlákna, způsobuje nedostatek kolagenu rychlejší stárnutí kůže, všeobecnou ochablost vazivové tkáně a ochablost svalstva, vazů a šlach. Z kosmetického hlediska se nedostatek kolagenu projevuje tvorbou drobných a hlubších vrásek, především v oblasti obličeje a dekoltu. Chybějící kolagenovou strukturou ztrácí kůže svou pružnost.

Anti-Aging světelná terapie pro nestárnoucí, krásnou a zdravou pokožku.

Vysoce výkonné trubice Collagen Plus působí vlnovou délkou 633nm. Tato část světelného spektra povzbuzuje tvorbu kolagenu v kůži (škáře). Pleť se napne a drobné i hlubší vrásky se vyplní. Pokožka vypadá podstatně jemněji a svěže. Collagen Plus10 vrací pokožce ztracenou elasticitu. Obsah vlhkosti pokožky je zlepšený v celém těle. Kontury, obzvláště v obličeji, na krku a dekoltu, se znatelně zostrí.

Není to UV záření ani laser, je to světelná terapie! Se speciálním zaměřením na obličej a dekolt!

Tato jedinečná kolagenová světelná terapie:
 • Vytváří zdravou kolagenovou síť
 • Omezuje jemné i hlubší vrásky
 • Urychluje regeneraci kožních buněk
 • Zlepšuje příjem vlhkosti a kyslíku kůží
 • Napomáhá svěžímu a hladkému vzhledu pleti
 • tmavé kruhy pod očima mizí, otoky se vstřebají
 • Napíná kůži (prevence celulitidy)
 • Napomáhá redukci strií a jizev
 • Napomáhá elastičnosti kloubů a vazů
 • Napomáhá léčbě kožních nemocí
Pozorovací studie světelné kolagenové terapie ukázala:
 • 97% ZVÝŠENÁ PEVNOST A PRUŽNOST celého těla
 • 89% ZŘETELNÝ LIFTINGOVÝ EFEKT v oblasti obličeje, krku a dekoltu
 • 68% CELKOVÁ VITALIZACE vzhledu kůže

Výsledky sledování na 51 osobách po dobu 4 měsíců v roce 2008 na Klinice v Pianu ve Švýcarsku pod vedením Dr. med. Fiorenzo Angehrn (prezidenta švýcarské společnosti pro Anti-Aging medicínu).

ANTI-AGING LAMP – první výsledky již po několika aplikacích

Pokožka potřebuje svůj čas k regeneraci a obnovení struktury. Ošetření s použitím Collagen plus 10 je třeba provádět po dobu nejméně 8-10 týdnů. Počáteční doba ozáření by neměla přesáhnout 10 minut denně a lze ji zvýšit maximálně na 20 minut denně.

10 procedur (3-4 týdny) / vitalizace a ochrana
Aktivuje se látková výměna, z pleti se vyloučí toxiny, její struktura se zlepší a získá ochranu proti vlivům prostředí. Již po několika aplikacích klient získá znatelný pocit zdravé pokožky, zejména v oblasti obličeje.

20 procedur (5-7 týdnů)/ obnova, regenerace a pročištění
Zanícená místa na kůži a nečistoty se rychleji zhojí. Pleť pak vypadá svěžejší, zdravější a jasnější. Zákazníci uvádějí, že kůže je vláčnější, hydratovaná a mají uvolněnější tělesný pocit.

30 procedur (8-10 týdnů) / zpevnění, napnutí a omlazení
Kolagenová struktura zesílí, což bezprostředně ovlivní zpevnění a napnutí pokožky. Vyplní se jemné i hlubší vrásky, zejména v oblasti obličeje, čímž se zmírní přirozené známky stárnutí. Kůže také získá zpět svoji pevnost a pružnost, což je základní předpoklad boje proti celulitidě.

Doporučená aplikace
Ošetření provádějte 2-3 krát týdně po dobu 10-20 minut. Výsledky terapie závisí na individuálním typu kůže a životním stylu jednotlivce. Pro udržení dosažených výsledků doporučujeme ošetření provádět 1-2 krát týdně na 10-20 minut.

Pro zajištění maximálních výsledků je důležité dodržet kontinuitu a terapii nepřerušovat!

Důležitá je také konzumace rozmanité a kvalitní stravy s obsahem vitaminů, aminokyselin a stopových prvků. Přísun důležitých látek lze zajistit konzumací kvalitních doplňků stravy podporující výstavbu pojivové tkáně (na bázi aminokyselin). Úspěch světelné kolagenové terapie mohou také pozitivně ovlivnit další doplňující podpůrná opatření, např. speciální kosmetická série.


NEJČASTĚJŠÍ DOTAZY
Jak se projevuje nedostatek kolagenu?

Ubývání kolagenových vláken v kůži je podmíněno stárnutím. Důležitou roli hrají také genetické dispozice, vlivy prostředí a osobní životní návyky.

Jak je možné zlepšit kolagenovou strukturu?

Určité kožní buňky mohou být k produkci kolagenu, elastinu a speciálních enzymů, nezbytných pro zlepšení struktury pleti, stimulovány. Tento proces, který se uskutečňuje ve stěnách drobných krevních cév, způsobuje napínání a zpevňování pokožky, podporuje příjem kyslíku kůží a její detoxikaci. Zlepšuje se příjem vlhkosti a také schopnost vlhkost udržet. Kromě toho se významně zvyšuje regenerace a tvorba nové zdravé pokožky. Tyto procesy a zesílení kolagenové sítě jsou podporovány světelnými vlnami v oblasti vlnové délky 633 nm.

Jaké výsledky mohu očekávat v průběhu světelné kolagenové terapie?

Výsledky závisí na četnosti, dlouhodobosti a kontinuitě procesu. 10 procedur zaručuje italizaci a ochranu. Kůže se vzpamatovává a začíná se uzdravovat. 20 procedur pleť regeneruje a čistí. Kůže vypadá svěžejší, obsah vlhkosti se zvyšuje. 30 procedur přináší pevnost a tonizaci. Kůže obnovuje svou pevnost a elasticitu.

Jak dlouho bych se měla vystavovat světlu?

Nejlepších výsledků je dosaženo po 10 až 20 minutovém ošetření a to 2 až 3x v týdnu. Záleží také na požadovaných výsledcích a na individuální reakci kůže. 10 ošetření během 3-4 týdnů, 20 ošetření během 6-8 týdnů nebo 30 ošetření během 10-12 týdnů. Po skončení kúry je doporučena udržovací terapie 1x týdně!

Kdy uvidím výsledky?

Každá kůže reaguje odlišně. Záleží na věku, typu pleti a životním stylu jedince. Většinou je viditelné zlepšení kůže po 4 návštěvách. Nejlepších výsledků je však s určitostí dosaženo po 10-30 aplikacích. Hodně poničená pokožka potřebuje více času na regeneraci.

Jak musím svou kůži připravit před ošetřením?

V první řadě by kůže měla být čistá, hlavně v oblasti obličeje a dekoltu. Lze použít čistící mýdlo nebo čistící ubrousek. To zlepšuje přenos záření přímo do kůže a není blokováno nečistotou a mastnotou, která může záření pohlcovat.

Je terapie vhodná pro každý typ pleti?

Typ pleti nebo barva pleti nemá na ošetření vliv.

Může světlo poškodit oči?

Pro Vaši jistotu je ochrana očí doporučena. Terapie musí být provedena správně.

Může tato světelná terapie probíhat paralelně s ostatními druhy ošetření pleti?

Ano, může. A je doporučeno ostatní ošetření kombinovat s touto terapií.

Může terapie způsobit bolest?

Nikoliv. Terapie je plně bezbolestná a nezpůsobuje ani loupání kůže ani jiné reakce. Většina uživatelů shledává terapii velmi příjemnou.

Je tato terapie stejná jako LED, IPL, LASER a další používaná světla?

Ne, vůbec ne. Jedná se o zcela jinou terapii. Ačkoliv je zde všude jako zdroj energie světlo, jeho použití je ale rozdílné. Pro požadovaný efekt je nutná určitá vlnová délka a energie. Velmi důležitou roli hraje doba aplikace, stejně tak jako hloubka průniku záření do kůže.

Může být světelná terapie (světelná modulace) používaná při onemocnění?

Tato terapie má velmi pozitivní vliv na akné a jiná kožní onemocnění, dále pak na bolesti kloubů a kostí. Může mít také terapeutický vliv na jedince, kteří trpí depresemi. Avšak naším hlavním posláním je kosmetická terapie.

Dochází při této terapii k opálení?

Nikoliv. Tato terapie je zcela bez UV záření! Lampy nejsou v sekci UV-trubic, a proto jsou tyto trubice plně bez UV – záření! UV free!

Jsou tu nějaké nežádoucí účinky nebo kontraindikace?

Nebyly zaznamenány.

V jakých případech by měla být terapie konzultována s lékařem?

Těhotenství, nádorová onemocnění, vysoká citlivost na světlo, dlouhodobé užívání léků, kardiovasculární onemocnění.

Mohu udělat nějaké chyby v průběhu terapie?

V podstatě nikoliv. Doporučené doby ošetření by neměly být překročeny a doporučená četnost návštěv by měla být dodržena pro dosažení požadovaných výsledků! Je důležité dodržet kontinuitu a terapii nepřerušovat.

Napsat komentář