Odstranění permanentního Make-Upu

Permanentní make-up je tvůrčí tetování. Pokud je potřeba jeho odstranění, je to možné. Je to korekční úprava tetování bez jeho překrytí jiným pigmentem. Při odstranění tetování se jedná o postupné uvolnění existujícího zatetovaného pigmentu ať již permanentního make-upu nebo klasického tetování.

Výhodou je to, že regenerace je rychlá a efekt je vidět brzy. Postup je možné v případě potřeby i opakovat.  Kosmetický přípravek postupně pigment uvolňuje a umožňuje mu „vypadnut“ a tím vrátit pokožku do dřívějšího stavu bez zatetovaného pigmentu.

Odstranění se provádí tetovací jehlou a roztokem, která starý pigment vytáhne k povrchu. Po ošetření může být tedy místo a barva ještě tmavší než původně. Toto je běžný jev. Vrstva pigmentu, která byla ošetřena v průběhu několika týdnů postupně bledne. Během zákroku se může vyskytnout mírný pocit štípání nebo pálení.

U permanentního make-upu je obvyklý počet ošetření 2-4. Přesný počet zákroků nelze odhadnout předem, neboť závisí na typu a množství aplikovaného barviva, hloubce a způsobu provedení, typu pleti, charakteru hojení atd. Odhad lze upřesnit po provedení 1-2 ošetření. Časový rozestup mezi ošetřeními je cca 4-6 týdnů dle hojení.

Tetování a permanentní make-up je vlastně napigmentování nerozpustných pigmentů do vrchní vrstvy pokožky a je velmi složité ho odstranit jakýmkoliv detergentem či rozpouštědlem. Chirurgické odstranění či odstranění laserem je velmi finančně náročné a může mít mnoho nežádoucích vedlejších účinků jako např. neúplné odstranění, keloidní jizvy a kožní depigmentace apod.

Odstranění tetování revoluční technikou PureBeau Tattoo Remover využívá jedinečný chemický mechanizmus změkčení tetovaných pigmentů, které postupně přicházejí na povrch pokožky ve formě strupu, se kterým tetovací pigmenty odcházejí. Tato technika je vhodná na odstranění všech tetovacích barev, je efektivnější, při odborném postupu a správném ošetření nejsou žádné jizvy anebo minimální a hlavně je tento postup odstranění tetování méně finančně nákladný.

Při správném použití a příznivých okolnostech postačí 1–2 sezení potřebné na odstranění nežádoucího permanentního make-upu, při trvalém tetování je potřebné absolvovat 2–7 procedur v závislosti na velikosti a hloubce tetování. Riziko zjizvení je minimální, záleží i na předispozici jednotlivce. Čas potřebný na odstranění tetování závisí na velikosti dané plochy. Po prvním ošetření je nutné nechat pokožku 4–6 týdnů regenerovat, ošetřené plochy budou zpočátku pokryté stroupky, které je potřeba nechat samovolně odpadnout. Ošetřené místo je nutné po odpadnutí stroupku mazat speciálním krémem, který zákazník obdrží po absolvování zákroku jako součást procedury. Po odpadnutí stroupku jsou plochy začervenalé, postupně se však zmenší, až je pokožka úplně zregenerovaná.