Permanentní Make-Up

Permanentní MAKE-UP

Permanentní make-up doplňuje klasické dekorativní líčení. PM představuje časovou úsporu pro ženy, které chtějí být upravené za každé situace, ale zároveň si nemohou dovolit trávit každý den desítky minut nanášením líčidel.

Během zákroku je klientkám zaváděn pigment do horních vrstev kůže. Používají se pigmenty, které byly přímo vyvinuty k těmto účelům – jedná se tedy o zákrok zcela bezpečný a vhodný i pro alergiky. Výsledný efekt je závislý na osobních charakteristikách jedinců, ale obvykle přetrvává rok i déle.

Tento estetický zákrok vyhledávají nejčastěji ženy, které nejsou zcela spokojeny s podobou svého obočí, očí a úst.

Motiv k tomuto zákroku může být různý a odvíjí se od současné podoby zmíněných oblastí obličeje. Některé ženy může trápit asymetrie a jiné naopak nevýrazná barva.

Obecně lze říci, že permanentním make-upem rtů, očí a očních linek lze vyřešit kosmetické nedostatky a předejít nutnosti každodenního líčení.

 Název možná trochu svádí k tomu myslet si, že se jedná o trvalé řešení, ale není tomu tak. Pravdou je, že Vám žádný specialista nemůže nikdy zaručit, jestli se budete moci z výsledného efektu těšit rok, dva nebo tři, protože je tato skutečnost ovlivněna hned několika faktory. Obvykle se sdělují pouze odhady. U obočí je výdrž v průměru 12 – 18 měsíců. V případě rtů a očních linek vydrží permanentní make-up až 30 měsíců.

 

Výdrž pigmentu závisí na:

  • Věku – čím starší je klientka, tím déle pigment drží
  • Typu pleti – čím je pleť sušší, tím vylučuje pigment pomaleji
  • Imunitním systému – čím lepší imunita je, tím dochází k rychlejšímu rozkladu pigmentu
  • Barvě vybraného pigmentu – čím tmavší barva byla použita, tím déle drží
  • Používání peelingu – čím častější je používání takových kosmetických produktů, tím kratší dobu pigment vydrží
  • Účinku UV záření – čím více je pleť vystavována přírodnímu i umělému slunci, tím rychleji se pigment rozkládá

Dá se tedy říci, že do značné míry záleží na tom, jestli bylo cílem návštěvy kosmetického studia pouhé podtrhnutí přirozené krásy, nebo jestli Vám šlo o vytvoření výrazného make-upu. Vše závisí také na Vašem životním stylu a individuálních charakteristikách.

Je nutné, abyste oblast aplikace nevystavovaly slunci a používaly ochranné prostředky s vysokým SPF faktorem. Do úplného zahojení se vyhněte používání dekorativní i pečující kosmetiky. Dopřejte Vaší pokožce dostatečný čas pro regeneraci a nesnažte se proces hojení jakýmkoliv způsobem urychlit.

V procesu hojení se Vám vytvoří stroupky, které nijak neodlupujte, protože byste tím celý proces narušily a negativně ovlivnily kvalitu výsledku.

Zákrok je rozdělen do dvou částí a korekce je jeho nedílnou součástí. Jedině tak lze považovat proceduru za dokončenou a těšit se z výsledného efektu.

Opět to souvisí se skutečností, že specialista nemůže předem předpovídat, jak na pigment Vaše tělo zareaguje a z kolika % ho vyloučí v procesu hojení. Aby bylo dosaženo požadované barvy, aplikuje se při prvním sezení světlejší odstín, který se v případě potřeby zvýrazní při korekci.